• خانه
  • سئو
  • چگونه سایت جدید وردپرس خود را ایندکس کنیم؟

چگونه سایت جدید وردپرس خود را ایندکس کنیم؟

چگونه سایت جدید وردپرس خود را ایندکس کنیم؟
وقتی فرش قرمز را در یک وب سایت جدید پهن می کنید، ممکن است انتظار داشته باشید که بازدیدکنندگان مشتاقانه شروع به آمدن کنند. در واقع، قبل از اینکه افراد شروع به بازدید از سایت شما کنند، موتورهای جستجو باید آن را پیدا، فهرست و رتبه بندی کنند. در این مقاله، نکاتی را به اشتراک می‌گذارم که می‌تواند به شما کمک کند تا سایت خود را سریع‌تر ایندکس کنید.

یک یادداشت کوتاه قبل از اینکه ادامه دهیم اگرچه در کوتاه مدت، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای ایندکس کردن سریع‌تر سایت خود انجام دهید، اما نباید این بازی طولانی را فراموش کنید. یک وب سایت با رتبه بالا تا حد زیادی به ایجاد محتوای قابل توجه بستگی دارد. چرا؟ زیرا موتورهای جستجو می‌خواهند بهترین پاسخ را برای پرسش‌هایی که کاربرانشان می‌کنند بیابند. سایتی که بهترین محتوا را داشته باشد برنده رقابت برای صدرنشینی نتایج جستجو است.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

برای درک اینکه چگونه سایت خود را ایندکس کنید، دانستن نحوه کار موتورهای جستجو مفید است. موتورهای جستجو نتایج را در سه مرحله اصلی ایجاد می کنند: خزیدن، ایندکس و رتبه بندی.

خزیدن فرآیند کشفی است که توسط خزنده ها، ربات ها یا عنکبوت ها انجام می شود. یک برنامه کامپیوتری به خزنده ها دستور می دهد که چه صفحاتی را بخزند و چه چیزی را جستجو کنند. هنگامی که خزنده ها در یک صفحه قرار می گیرند، اطلاعات جمع آوری می کنند و لینک ها را دنبال می کنند. هرچه پیدا کنند، به سرورهای موتور جستجو گزارش می دهند. سپس، موتور جستجو سعی می کند صفحه را معنا کند تا آن را فهرست کند.
به محتوا و هر چیزی که می یابد نگاه می کند، در یک پایگاه داده غول پیکر قرار می دهد. “ایندکس” 

در نهایت، رتبه بندی زمانی شروع می شود که چیزی را به صورت آنلاین جستجو می کنید. بنابراین، الگوریتم موتور جستجو از طریق فهرست نگاه می کند و صفحات را فیلتر می کند تا بهترین ها را پیدا کند. ما مکانیک دقیق الگوریتم را نمی دانیم. با این حال، ما می دانیم که موتورهای جستجو به خصوص در مورد محتوای با کیفیت بالا و صفحات کاربر پسند و به روز مشتاق هستند.

بیشتر بخوانید: گوگل چه می کند؟ »

خزیدن، نمایه سازی و رتبه بندی هرگز متوقف نمی شود. همانطور که صفحات جدید مدام در حال سرازیر شدن هستند، و با به روز شدن صفحات قدیمی، خزنده ها به طور مداوم می خزند و موتورهای جستجو راه های جدید و بهبود یافته ای برای جمع آوری و نمایش نتایج دریافت می کنند.

بنابراین، چگونه می‌توانید این فرآیند را تسریع کنید و به موتورهای جستجو کمک کنید سریع‌تر شما را پیدا کنند؟ یک راه عالی برای شروع، ارسال نقشه سایت XML در کنسول جستجوی گوگل است.

چگونه می توان سایت خود را توسط گوگل پیدا و ایندکس کرد:

1. با Yoast SEO یک نقشه سایت XML ایجاد کنید.

نقشه سایت XML فایلی است که حاوی اطلاعاتی در مورد وب سایت شما است. به زبان ساده، فهرستی از مهمترین صفحات شماست. این ابزار مفیدی است که به گوگل کمک می کند تا سایت شما را پیدا کرده و کاوش کند. Yoast SEO می تواند به شما در ایجاد نقشه سایت کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گزینه XML sitemap را فعال کنید و نقشه سایت به طور خودکار تولید می شود. این کاملاً صرفه جویی در زمان است!

2 . با Google Search Console یک حساب راه اندازی کنید.

پس از ایجاد نقشه سایت، باید به گوگل در مورد آن بگویید. کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای اضافه کردن نقشه سایت به کنسول، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. Yoast SEO همچنین می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را با کنسول جستجوی گوگل تأیید کنید.

3. نقشه سایت خود را به Google Search Console اضافه کنید.

در کنسول جستجوی گوگل، تب سایت نقشه XML را پیدا خواهید کرد. در آنجا می توانید نقشه سایتی را که ایجاد کرده اید اضافه کنید تا گوگل بداند کجا آن را پیدا کند. اگر محتوای سایت خود را به روز کنید، نقشه سایت XML شما به طور خودکار به روز می شود.

4. مهمترین صفحات خود را در گوگل سرچ کنسول ارسال کنید.

علاوه بر این، می‌توانید از Google بخواهید که صفحات جداگانه را نیز بخزد. در Google Search Console ابزار بازرسی URL را پیدا خواهید کرد، جایی که می توانید از Google بخواهید یک URL را بخزد یا دوباره بخزد. یک سهمیه وجود دارد، بنابراین به این فکر کنید که کدام صفحات از نظر رتبه بندی برای کسب و کار شما حیاتی هستند و آنها را اینجا ارسال کنید.

چرا به نقشه سایت XML نیاز دارید؟

ما اشاره کردیم که خزنده ها صفحات را با دنبال کردن لینک ها، کشف می کنند. هنگامی که یک وب سایت جدید دارید، ممکن است حداقل با دو مشکل روبرو شوید. اول، احتمالاً تعداد زیادی سایت خارجی وجود ندارد که به وب سایت شما لینک شوند. دوم، احتمالاً شما هنوز محتوای زیادی ندارید، بنابراین پیوندهای داخلی و ساختار سایت شما (هنوز) فوق العاده نیستند. بدون لینک، خزنده ها چگونه می توانند به سایت شما بیایند؟

یک راه حل برای ایندکس شدن سایت شما این است که از همان ابتدا یک نقشه سایت ایجاد کنید و آن را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید.
با این حال، از آنجایی که ممکن است هنوز محتوای زیادی نداشته باشید، باید مراقب آنچه در آن قرار می دهید باشید.
اگرچه می‌توانید نقشه‌های سایت برای ویدیوها، تصاویر، دسته‌ها و برچسب‌ها ایجاد کنید، اما به این معنا نیست که لزوماً باید این کار را انجام دهید.
به عنوان مثال، ممکن است قبلاً برخی از دسته ها را تنظیم کرده باشید. اما، برای هر دسته، فقط یک پست دارید. در این صورت، ایجاد نقشه سایت برای دسته های خود چندان مفید نیست، زیرا محتوا اطلاعات زیادی را هم به بازدیدکنندگان و هم به خزنده ها نمی دهد.

مهم است که توجه داشته باشید که گوگل ممکن است تمام موارد موجود در نقشه سایت شما را نخزد و فهرست کند. با این حال، ما شما را تشویق می کنیم که یکی را ایجاد کنید، زیرا معتقدیم که از آن سود خواهید برد.

ایندکس کردن سایت شما فراتر از گوگل

ما به شما گفتیم که چگونه می توانید نقشه سایت را با کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید. اما، این تنها موتور جستجوی موجود نیست. بنابراین، چگونه می توانید نقشه سایت خود را به سایر موتورهای جستجو ارسال کنید؟ با Yoast SEO آسان است. سایر موتورهای جستجو نیز دارای ابزارهای وب مستر هستند که می توانید نقشه سایت را ارسال کنید و عملکرد سایت خود را دنبال کنید. در حال حاضر، شما از Yoast SEO برای افزودن سایت خود به موارد زیر استفاده می کنید:

 

بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟

پس از ایجاد نقشه سایت و اتصال آن به موتورهای جستجو با Yoast SEO، آیا در نهایت می توانید بنشینید، استراحت کنید و تماشای بازدیدکنندگان را تماشا کنید؟ نه واقعا. همانطور که گفتیم، باید به تولید محتوای باکیفیت ادامه دهید. فراموش نکنید که شما همچنین می توانید از رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید و محتوای خود را به صورت استراتژیک در آنجا به اشتراک بگذارید. نکته مهم دیگر دریافت لینک از سایر وب سایت های ترجیحاً با رتبه بالا است. این بدان معناست که شما باید روی لینک بیلدینگ خود کار کنید. البته، فراموش نکنید که استراتژی های سئو جامع را در وب سایت خود اعمال کنید تا تمام جبهه های سئو را پوشش داده و از رتبه های بالا اطمینان حاصل کنید.

شما هم دوست خواهید داشت...

سئو فنی چیست؟ 8 جنبه فنی که همه باید بدانند.

در این پست به اصول سئو فنی می پردازیم. در حال حاضر، بحث در مورد اصول سئو فنی ممکن است، از نظر شرایط یک تناقض به نظر برسد. با این وجود، برخی دانش اولیه در مورد جنبه فنی تر سئو، می تواند به معنای تفاوت بین یک سایت با رتبه بالا و سایتی باشد، که اصلاً رتبه ای ندارد.
سئو فنی آسان نیست، اما ما به زبان ساده توضیح خواهیم داد که به چه جنبه هایی باید (از توسعه دهنده خود بخواهید) هنگام کار بر روی پایه فنی وب سایت خود توجه کنید.

می خواهم بیشتر مطالعه کنم...
سئو داخلی چیست؟سئو on-page

سئو داخلی چیست؟ سئو on-page

سئو داخلی چیست؟
در سئو، عوامل درون صفحه (on-page) و فاکتورهای خارج از صفحه (off-page) وجود دارد.
فاکتورهای سئوی درون صفحه جنبه هایی از وب سایت شما هستند که می توانید برای رتبه بندی جستجوی بهتر بهینه سازی کنید. این در مورد بهبود مواردی مانند تنظیمات فنی، محتوای شما و کاربرپسند بودن سایت شما است. در این پست، همه چیز را در مورد سئو داخلی و تفاوت آن با سئوی خارج از صفحه توضیح خواهیم داد و در مورد برخی از بهینه‌سازی‌های درون صفحه صحبت خواهیم کرد که می‌توانند به شما در رتبه بهتر کمک کنند.

می خواهم بیشتر مطالعه کنم...